Darbīgais oktobris Stāķu PII

Autors: | 2017. gada 6. novembris

Vēlamies padalīties ar oktobra labajiem darbiem un notikumiem Stāķu pirmsskolas izglītības iestādē.

        Mēnesi iesākām ar Gulbenes novada domes īstenoto projektu “Veselības veicināšanas un  slimību profilakses pasākumiem Gulbenes novadā’. Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanai un slimību profilakses pakalpojumiem.

       9.oktobrī, uztura speciāliste, bērniem saprotamā valodā izstāstīja un parādīja, kādi pārtikas produkti jāēd, lai bērns būtu vesels un stiprs. Bērni uzzināja, ka griķu putra vēderā darbojas tāpat, kā mamma ar putekļu sūcēju mājās. Aktīvi darbojoties bērni dalīja pārtikas produktus divās grupās – veselīgie un našķi. Katra grupa darbojoties uzzināja daudz vērtīgu padomiņu.

Lai paturpinātu bērnu interesi par veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm, visas nedēļas garumā tika uzaicināti dažādu nozaru pārstāvji, lai padarītu mūsu ikdienu bagātāku un interesantāku.

Otrdien, 10.oktobrī pie mums ciemojās bitenieks – dravnieks Ainārs Zvirgzdiņš. Vienkāršā, bērniem saprotamā valodā, izstāstīja par bitītes darba čaklumiņu. Bērni bija pārsteigti, ka bitei ir vairāk actiņu nekā cilvēkam. Izbrīnu radīja, cik ātri un tālu tāda maza bitīte var aizlidot un atgriezties mājās. Ne tikai bērni, bet arī pieaugušie ar lielu interesi aptaustīja visus dravnieka darba instrumentus un pielaikoja īpašo bitenieka cepuri. Bitenieks bija sagādājis mums pārsteigumu – medus un bišu maizes degustāciju. Mēs visi sakām lielu paldies par iegūtajām jaunajām zināšanām un vēlam biteniekam  – lai paklausīgas un čaklas bitītes!

11.oktobrī atraktīvais  Berga foto fotogrāfs lika pozēt un kustēties mūsu bērniem un pieaugušajiem.

Ceturtdien, 12.oktobrī fizioterapeite Justīne Boka individuāli apskatot bērnus, konstatēja mūsu bērnu fizisko veselības stāvokli. Sniedza ieteikumus bērnudārza medmāsai un sporta skolotājai par nepieciešamajiem individuālajiem vingrinājumiem bērnu veselības veicināšanā.

Piektdien, viss bērnudārza kolektīvs svaigā gaisā, fitnesa  treneres Oniksas Balodes vadīti  noslēdza nedēļu ar fiziskajām aktivitātēm. Kopīgi izkustoties guvām pozitīvas emocijas un gandarījumu  par aktīvi un veselīgi pavadīto laiku.

Šādā veidā visas nedēļas garumā aktualizējām devīzi: “Veselīgs uzturs un aktīvs dzīvesveids mūsu bērnudārzā”.

20.oktobrī uz bērnudārzu bija atnācis rūķis Riķis, kurš gribēja pārkrāsot visas koku lapas daždažādās rudens krāsās. Gribēja paspēt visus kokus nokrāsot ātrāk par citiem rūķiem un nemaz nepaskatījās kādu krāsu, ātrumā ir paķēris no plaukta. Taču izrādījās, ka paņēmis ziemas zilo krāsu un nokrāsojis visus kokus zilus. Tad gan rūķim Riķim bija uztraukums lielāks par pašu – koki zili. Šausmas! Visi smiesies par viņu. Rūķis skrēja pie bērniem, lai viņi palīdz. Viena grupiņa rūķim iedeva sarkano krāsu, cita dzelteno, vēl kāda zaļu un oranžu. Rūķis steidzās pārkrāsot koku lapas rudens krāsās, bet pa to laiku bērni dziedāja dziesmas, skandēja tautasdziesmas. Kad darbs bija pabeigts, viss bija rudenīgi krāšņs. Kopā ar rūķi Riķi bērni gāja rotaļās, bet pēc tam bija īsta krāsaino lapu ballīte.

„Labo darbu nedēļas ietvarā Stāķu PII kolektīvs aicināja 20.oktobrī plkst. 15.00 atbalstīt un kopīgi uzsākt darbu pie „Brīnumu parka” izveides. Jau pirms plkst. 14.00 sanāca vecāki, lai sāktu darboties. Pasākumu atbalstīja tēti un vectēvi ar zāģiem, mammas ar grābekļiem, kā arī Stāķu iedzīvotāji. Visi bija talkai gatavi. Kopīgiem spēkiem atbrīvojām parku no kritušajiem kokiem, salasījām zarus un atkritumus, kā arī lielu teritoriju atbrīvojām no kritušajām lapām. Mūsu pavārīte talciniekiem bija pagatavojusi gardu zupu. Cienājoties un ēdot, mammas iegrima atmiņās par laiku, kad pašas gāja bērnudārzā, un parks, ko tagad tīrīja bija īsts mežs. Lielu ”Paldies” saka bērnudārza kolektīvs vecākiem, vecvecākiem, pagasta iedzīvotājiem, kuri atbalstīja ar savu klātbūtni mūsu ideju par parka sakārtošanu. Parks gaidīs pavasari, lai iepriecinātu bērnus ar radītajiem brīnumiem.

Kamēr vecāki darbojās pa parku, tikmēr bērni kopā ar audzinātāju grupiņās veidoja grāmatzīmes un zīmēja glezniņas vecajiem ļaudīm. Visiem kopā piektdienas pēcpusdiena pārvērtās par labo darbu pēcpusdienu.

Tā tika aizvadīts darbīgais oktobris Stāķu PII.

Print Friendly, PDF & Email