Gulbenes novada bibliotēka aicina uz sarunu, diskusiju par cilvēku un pilsētvidi

Autors: | 2017. gada 17. novembris

23.novembrī plkst. 15.00-18.00
bibliotēkas Konferenču zālē

Drīzumā gaidāmā “apļa” izbūve un Svelberģa pusmuižas klēts ēkas tautā labāk zināmas kā veikals “Marķīzs”, nojaukšana Gulbenes iedzīvotājos raisa dažādas jūtas. Kurš par, kurš pret, kuram vienalga, taču daudzi jutās bezspēcīgi savas pilsētas attīstības priekšā.

Gulbenes novada bibliotēka šajā situācijā redz iespēju mācīties. Kā veidot komunikāciju starp iedzīvotājiem un pašvaldību, kā iedzīvotājiem labāk izprast savas vēlmes un vajadzības, kā novērtēt pilsētu? Dalīties pieredzē, esam aicinājuši pilsētvides aktīvistus no Rīgas:

Alija Turlaja no Sarkandaugavas Attīstības biedrības. Sarkandaugava ir Rīgas Ziemeļu priekšpilsētas apkaime, kura veidojusies kā strādnieku un industriālais rajons, to šķērso dzelzceļš un svarīgi transporta mezgli. Biedrība radusies ar mērķi uzlabot dzīves kvalitāti, vidi un savstarpējo toleranci apkaimē, pārstāvēt iedzīvotāju intereses pašvaldību institūcijās un kalpot par ideju kontaktpunktu.

Oto Ozols pārstāv biedrību “Pilsēta cilvēkiem”, kuras aktivitātes sociālajos tīklos būs pamanījuši daudzi. Biedrības aktīvisti kritisku aci un bieži vien arī ar lineālu un līmeņrādi sekojuši līdzi slavenajam Kr. Barona un citu ielu remontiem Rīgā, biedrības mērķi ir droša, kvalitatīva uz cilvēku orientēta publiskā ārtelpa.

Ceram šī saruna noderīga un interesanta būs ne tikai gulbeniešiem, bet arī pagastu un citu pilsētu iedzīvotājiem un vides veidotājiem.

Sarunu plāns

15.00 – 15.15 Ievads. Konteksts. Īsi par Svelberģi.

15.15 – 16.15 Alija Turlaja, uzņēmēja un Sarkandaugavas attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja (sarkandaugavai.lv)

16.15- 16.30 Kafijas pauze

16.30 – 17.30 Oto Ozols, arhitekts, biedrības “Pilsēta cilvēkiem” aktīvists
(pilsetacilvekiem.lv)

17.30 -18.00 Diskusijas
Pieteikšanās un vairāk informācijas:
e-pasts: herta.pugaca@gulbenesbiblioteka.lv
tālr.: 64474825

Print Friendly, PDF & Email