“BALTĀBELE” koncertē Kuldīgā

Autors: | 2018. gada 30. jūlijs

20. un 21.jūlijā senioru ansamblis ”BALTĀBELE” kopā ar deju kopu ”VĒRDIŅŠ” (arī tajā dejo daudzi Stradu pagasta seniori) un līnijdeju grupu ”LENO” devās koncertceļojumā uz Kurzemi, lai piedalītos vērienīgajos Kuldīgas pilsētas svētkos. Pateicoties ansambļa enerģiskās dalībnieces Annas Vīgantes noorganizētajiem kontaktiem ar Kuldīgas pensionāru apvienību ”Rumbiņa”, svētku ietvaros “BALTĀBELE” sniedza stundu garu  koncertprogrammu un divas dienas dzīvoja senās, vēsturiskās pilsētiņas viesmīlībā.
Piektdien ansamblis koncertēja pilsētas Rātslaukumā, bet vēlāk pabija kultūras tradīcijām bagātajā Alsungā, kur klausījās Suitu sievas, kā arī tika pamatīgi apdziedāti un sirsnīgi uzņemti suitu un gudenieku pusē. Bija iespēja iepazīt suitu tautas tērpu valkāšanas tradīcijas, nogaršot tradicionālos kurzemieku ēdienus un Jūrkalnē redzēt īpašu dabas fenomenu – biezas miglas pārklātu jūru. 
Savukārt sestdien Kuldīgā “BALTĀBELE” klausījās un vēroja citu vieskolektīvu priekšnesumus, baudīja svētku gaisotni, apbrīnoja svētku vērienīgumu un pārdomāto piedāvājumu – it visām paaudzēm, gaumēm un vēlmēm. Sajūsmināja amatnieku un rokdarbnieku tirdziņi, arī Gruzijas vīru ansambļa skanīgais sniegums.
Vokālais ansamblis “BALTĀBELE” no sirds pateicas Kuldīgas ”Rumbiņai” un tās vadītājai Zigrīdai Sīlei par sirsnīgo uzņemšanu. Kaut arī ansambļa dalībnieki atgriezās mājās vēlā sestdienas vakarā, vasaras svelmē pārkarsuši un noguruši, tomēr jaunus iespaidus guvuši un gandarīti par piedzīvoto.   

Print Friendly, PDF & Email