Izstāde “Stiprāks par diabētu”

Autors: | 2020. gada 10. oktobris

10.oktobrī Stāķu sporta namā atklāta izstāde “Stiprāks par diabētu”, kuru organizē biedrība “DĒMS” Eiropas Solidaritātes korpusa programmas projekta ietvaros.

“Projekts apvieno jauniešus, kas paši saskārušies ar diabētu un tā radītajiem šķēršļiem ikdienas dzīvē, kas saistīti ar līdzcilvēku zemo informētības līmeni, tāpēc vēlamies ar foto izstādes starpniecību lauzt stereotipus, vairot empātiju un diabēta atpazīstamību” stāsta izstādes organizatori.

Kā liecina statistikas dati Latvijā ar kādu no diabēta formām slimo 91 571 cilvēku, no kuriem 4283 ir noteikts 1.tipa diabēts, un ik gadu šim pulkam pievienojas vidēji 150 cilvēki. Slimība parasti sākas pēkšņi, tāpēc svarīgi to savlaicīgi pamanīt un apturēt.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinologi ir atzinuši, ka Latvijā pirmā tipa cukura diabēts bērniem tiek diagnosticēts novēloti un 88,4% no bērniem, kuriem diagnosticēta slimība, nonāk Bērnu slimnīcā jau smagā stāvoklī jeb diabētiskā ketoacidozē. Tāpēc arvien ir svarīgi runāt par diabēta simptomiem un izglītot sabiedrību.

Print Friendly, PDF & Email