Katram savs vaļasprieks

Autors: | 2019. gada 29. maijs

Bibliotēka daudzos novada pagastos šobrīd ir vienīgā publiski pieejamā vieta, kur atnākt cilvēkiem – lai satiktos, apmainītos domām un idejām, lai lasītu, lai neatpaliktu no mūsdienu straujā dzīves skrējiena un būtu lietas kursā par  pasaulē un valstī notiekošo, lai vienkārši sekotu līdzi dzīves aktualitātēm.

Kā jau katrā darbā, arī bibliotēku nozarē katru gadu tiek izvirzīti jauni mērķi un uzdevumi, kā uzlabot darba kvalitāti. Tā radās ideja veidot ceļojošās izstādes zem vienota nosaukuma “Vaļasprieks”, iesaistoties arī citām pagastu bibliotēkām, ar mērķi attīstīt vēl vairāk savstarpējo sadarbību, mācīties strādāt vienotā komandā, līdztekus popularizējot katrai sava pagasta rokdarbu un cita veida amatnieku darbus, parādot viņu veikumu plašāk novada robežās, jo ne visiem ir iespēja doties uz pilsētu, lai aplūkotu vienu vai otru izstādi. Šajā gadījumā ikviens iedzīvotājs bibliotēkas darba laikā var ienākt, aplūkot, priecāties, novērtēt, arī mācīties.

Pirmās šajā pasākumā iesaistījās Stradu, Kalnienas un Daukstu bibliotēkas, vēlāk pievienojās Stāķu un Stāmerienas bibliotēkas. Šobrīd esam ieinteresējušas arī Lejasciema bibliotēku.

Mums bija iespēja ar autoru laipnu atļauju izlikt izstādēs Stradu pagasta interešu kluba “Rasa” izšūtās apsveikumu kartiņas, Stradu iedzīvotāja P.Ločmeļa darinājumus no koka, Daukstu pagasta rokdarbu pulciņa “Atspolīte” dažādās tehnikās dekorētās šampanieša pudeles un pērļotās rotas, kalnienietes Endijas Tarvānes pērļu rotas, kā arī Agitas Upānes veidotos meistardarbus no filca. Katrā bibliotēkā pārmaiņus šīs izstādes bija apskatāmas divas nedēļas.

Stradu bibliotēkā bija apskatāma arī lejasciemietes Intas Balodes sienas dekoru izstāde, kuras noslēgumā autore interesentiem sniedza nelielu meistarklasi to veidošanā.

Jāsaka, visas izstādes bija lieliskas, un ikviena guva atzinīgu apmeklētāju novērtējumu. Paldies visiem dalībniekiem, kas mums uzticējās un dalījās ar savu pieredzi, dodot iespēju iepazīstināt ar sevi un saviem vaļaspriekiem ne tikai draugus un paziņas, bet arī citus novada iedzīvotājus. Ieguvēji esam mēs visi.

Vasaras sezonā mazliet ieturēsim pauzi un rudens pusē atkal čakli metīsimies vietējo pērļu meklējumos.

Stradu pagasta bibliotēkas vadītāja I. Masa

 

Print Friendly, PDF & Email