Muzeju nakts Stāķos

Autors: | 2023. gada 5. maija

13.maijā norisināsies ikgadējā Muzeju nakts Stāķos!

No plkst. 19:00 līdz 24:00 Stāķu pamatskolas aktu zālē būs iespēja apskatīt Anneles Slišānes izstādi “100 DEČI LATVIJAI”,
savukārt Stāķu novadpētniecības ekspozīcijā, skolas 3.stāvā, būs iespēja apmeklēt un iepazīt pastāvīgo ekspozīciju.
 
No plkst. 21:00 Stāķu pamatskolas iekšpagalmā ar brīvdabas koncertu uzstāsies Sidonie Furstoss (Francija), Matteo Merlo (Itālija), Ron Purohit (Vācija), kuri Gulbenes novadā darbojas Eiropas brīvpratīgā darba projektu ietvaros.
<<<
Par Anneles Slišānes izstādi “100 DEČI LATVIJAI”:
“Aušana ir domāšanas veids, pasaules kārtības izpratne. Pasaules auduma vienkārtņa radīšana – augšā, apakšā, balts, melns, kalnā, lejā, dienā, naktī. Aušana ir dzīvesveids un mīlestība, meditācija un gleznošana stellēs. Tekstilmākslas projekts #100dečiLatvijai ir personīga dāvana Latvijai simtgadē. 100 nedēļās stuovūs noausti 100 deči, katrs no savādāka materiāla. Pirmais dečs tika noausts 2016.gada 21.augustā Zeļču stuovūs. Simtgadīgās stellēs Latgalē un Rīgā veikti eksperimenti ar dažādiem materiāliem, dodoties jaunos tekstila meklējumos, izrādot cieņu dabai un kultūrvēsturiskajam mantojumam. Austi deči no puķēm, no neapstrādātiem augu stiebriem, no dažādām augu, dzīvnieku un mākslīgajām tekstilšķiedrām. Īstenojot ideju par dabas vērtību saglabāšanu un pasaules ilgtspējīgu attīstību, austi deči no otrreiz izmantojamiem materiāliem.
Dečos ir ieausti Sapņi, Bērnība, Visums, Brīnumi, ceļojumi Laikā un Īstenība. Katram dečam savs stāsts un sava vērtība.
100 stāsti materiālā.
100 stāsti latgaliešu un latviešu valodās.
Iepazīt un katru dienu no jauna iemīlēt savu Latviju. Satikt to pļavās, mežos, purvos, upēs, ezeros un jūrā. Satikšanās brīnumu un mīlestību saglabāt darbos. Izstaigāt bērnības takas Latgalē un satikt savējos. Izsmaržot vīgriezes saldumu un pelašķa rūgtumu, pazemīgi noliekties līdz skudru pūznim un pacelties līdz bērzu galotnēm, saskaitīt rudzupuķes ziedlapiņas un pūkainā diždadža asumus. Noaust brīnumaino vībotņu deči, lidojošo pieneņu deči un dziedējošo nātru deči. Ieaust dečos mīlestību un dziļu savas zemes apbrīnu, bērnības atmiņas, sapņus un bezgalību.”
Sīkāka informācija: http://www.100decilatvijai.lv/
Print Friendly, PDF & Email